13 lipca 2018 Udostępnij

Jaka hulajnoga dla dorosłych sprawdzi się najlepiej?

Hulajnoga do tej pory kojarzyła się nam raczej z dziećmi. Jednak obecnie pojawia się również popularność tego typu elementu wśród osób dorosłych. Okazuje się, że na ulicach polskich miast coraz częściej spotkać można osoby, które jeżdżą na hulajnogach, prowadząc tym samym zdrowy styl życia i jednocześnie omijając także drogowe korki.

Zanim jednak ktoś na taką aktywność się zdecyduje, to warto zastanowić się nad hulajnogą dla dorosłych. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Jedynie przemyślany wybór sprawi, że będzie można unikać przykrych niespodzianek i będziemy cieszyć się z komfortu jazdy. Warto oczywiście zdecydować się na takie propozycje jedynie, gdy mamy dobry wybór sprzętu.

Jaka hulajnoga dla dorosłych będzie najlepsza?

Jeśli chodzi o wybór hulajnogi dla dorosłych, to będzie trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach:

  • Dopasowanie pojazdu do osoby. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że hulajnogi przeznaczone są dla osób do 100 kg oraz wzrostu około 1,9 m. Jeśli chodzi o dopuszczalną wagę praktycznie na każdym produkcie taka informacja będzie. Gdy chodzi o wzrost już nie zawsze taki wpis się pojawia, nie ma też zawsze informacji o ewentualnym regulowaniu rączki. Hulajnoga dla dorosłych ma być wygodna, dlatego też warto sprawdzić jaka ma sama w sobie wagę, by nie znosić ciężkiej hulajnogi każdego dnia z mieszkania.
  • Istotna sprawa to również znalezienie hulajnogi dopasowanej do miejsca, gdzie będziemy się nią poruszać. Jaka więc hulajnoga dobrze wytrzyma jazdę po nierównościach? Oczywiście tutaj najważniejszym elementem będą koła. Obecnie rozstaw jest na poziomie od 120 do 200 mm średnica koła. Koła o większej średnicy pozwalają nieco lepiej znosić nierówności, a jazda będzie również bardziej płynna. Jeśli chodzi o opony gumowe koła będą szybsze ale na nierównym terenie nie będą komfortowe.

hulajnoga dla dorosłego

Hulajnoga dla dorosłych - na co jeszcze zwrócić uwagę?

W czasie analizowania sprzętu warto także sprawdzać jaka hulajnoga dla dorosłych spośród tych, które wybieramy będzie miała amortyzatory i specjalną antypoślizgową warstwę na miejscu, gdzie stajemy. Amortyzatory są dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim łatwiej pokona się nierówności, zaś warstwa antypoślizgowa da komfort nawet, gdy pojawi się deszcz.

Przy okazji wyboru hulajnogi dla dorosłej osoby należy także zwracać uwagę na rączki, ponieważ obecnie przygotowywane są takie propozycje, gdzie rączka jest nieco bardziej profilowana. Ważny element to jak wiadomo rozmiar kółek. Większe kółka dadzą komfort na nierównościach. To co istotne to również wysokość zawieszenia podestu, im niżej będzie tym jazda będzie wygodniejsza.

Istnieje więc sporo aspektów, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze hulajnogi, ale warto o nich pamiętać przed podjęciem decyzji, ponieważ dzięki temu zdecydowanie wzrasta komfort jazdy.