27 czerwca 2018 Udostępnij

Jaką trampolinę do ogrodu wybrać?

Kiedy przychodzi wiosna oraz lato, dzieci przeważnie spędzają dużo czasu na zewnątrz – a przynajmniej powinny. Żeby jednak się nie nudziły, należy stale wymyślać dla nich jakieś zabawy, co bywa męczące. Żeby uchronić współczesne dzieci przed siedzeniem przy komputerze, co na pewno nie wyjdzie im na zdrowie, jeśli będzie trwało zbyt długo, należy zakupić jakieś sportowe sprzęty, którym się zainteresują.

Trampolina do ogrodu to w ostatnich czasach prawdziwy hit! Nie tylko pozwala na aktywny wypoczynek, ale i wspaniałą zabawę! Dzieci będą radosne, roześmiane, zmęczą się na świeżym powietrzu – a razem z nimi mogą się od czasu do czasu bawić także i rodzice. Trampoliny ogrodowe nie są oczywiście przeznaczone jedynie dla dzieci, lecz również dla dorosłych! Co warto o nich wiedzieć, żeby kupić do swojego ogrodu coś odpowiednio solidnego i bezpiecznego?

Trampolina ogrodowa – jak kupić najlepszą?

Jeśli trampolina ogrodowa ma być sprzętem dla całej rodziny, należy wybrać odpowiednio duży model. Inaczej mogą się pojawić konflikty dotyczące kolejności. Jeśli zaś sprzęt będzie odpowiednio duży, wszyscy mogą się bawić jednocześnie – co bardzo zbliży do siebie poszczególnych członków rodziny. Trampolina musi jednak także znieść obciążenie na przykład czterech osób jednocześnie – nie oznacza to, że trzeba kupować właśnie taką, ale że należy dostosować ją do konkretnych potrzeb. Jeśli pragnie się, żeby dzieci bawiły się wspólnie, trzeba znaleźć trampolinę, która uniesie i pociechę właścicieli, i jej kolegów itp. Maksymalne obciążenie, jakie jest dopuszczalne dla konkretnego modelu to kwestia decydująca w trakcie zakupów – inaczej trampolina mogłaby się zerwać, co mogłoby się zakończyć nawet jakimś złamaniem czy zwichnięciem. Najlepiej jest nabyć model z pewnym zapasem wagowym – dla większego bezpieczeństwa.

trampolina do ogrodu

Konstrukcja i materiały trampoliny ogrodowej

Wiemy już co jest najważniejsze, gdy wybieramy trampolinę do ogrodu w sklepie. Jednak samo obciążenie maksymalne to jeszcze nie wszystko – powinniśmy zapoznać się z rodzajem konstrukcji oraz sprawdzić z jakich materiałów cały produkt został wykonany. Tylko w ten sposób będziemy mogli upewnić się, że to produkt naprawdę bezpieczny! Nogi muszą być mocne i stabilne – podobnie jak i stelaż. Ważne jest też, czy rurki są grube – żeby się nie powyginały w trakcie zabawy. Sprawdzamy też łączenia – mocowania, zapięcia i spawy. A jeśli chodzi o siatkę, powinna być na wyposażeniu każdej trampoliny, ponieważ to ona chroni przed upadkiem. Istnieją dwa rodzaje siatki – wewnętrzna i zewnętrzna. Siatka zewnętrzna chroni jedynie przed wypadnięciem użytkownika poza obrys trampoliny. Wersja zewnętrzna montowana jest naokoło stelażu, a wewnętrzna chroni również przed uderzeniem w stelaż oraz wpadnięciem pomiędzy sprężyny. To drugie rozwiązanie jest lepsze, choć droższe – jeśli jednak stać nas na nie, wybierzmy właśnie taką siatkę.