30 kwietnia 2018 Udostępnij

Roller do masażu

Okazuje się, że w ostatnim czasie rollery stają się bardzo popularnym rozwiązaniem. Znajdziemy je w siłowniach, klubach fitness czy wśród osób, które ćwiczą w domu.

Co to takiego roller i do czego służy?

Roller piankowy to forma wałka, o gładkiej powierzchni albo takiej z licznymi wypustkami. Może mieć różny stopień twardości. Roller służyć będzie do ciała i mięśni w ramach prowadzonego masażu. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i można liczyć na poczucie relaksu.

Roller najlepiej wykorzystywać w trakcie ćwiczeń, które mają działać rehabilitacyjnie albo relaksacyjnie. Wałek z pianki przydaje się również w trakcie ćwiczeń gimnastycznych na macie. Wałek do masażu będzie rozluźniał mięśnie, likwiduje napięcia oraz poprawia samopoczucie.

Rodzaje rollerów

Jeśli chodzi o wybór to jest on bardzo duży. Wałki mogą wydawać się niepozorne, ale sa dostępne w wielu różnych rozmiarach, kolorach i mogą różnić się pod innymi względami. Taka duża różnorodność sprawia, że osoby początkujące mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania.

Gładkie wałki mogą być miękkie albo twarde, ale gladka powierzchnia sprawia, że masaż będzie delikatny. Taki wałek będzie dobry do mięśni spiętych, które wymagają delikatnego masażu i lekkiego rozluźnienia. Walki z wypustkami zdecydowanie bardziej masuja skórę i są odpowiednie w przypadku mięśnie zbitych.

Wałki krótkie będą przygotowane do masowania punktowego ud, rąk czy łydek. Długie walki będą dobre w trakcie masażu całego ciała łącznie z kręgosłupem. Rollery w tubie to jeszcze inne rozwiązanie, gdzie można włożyć sobie butelkę z napojem czy ręcznik co na siłowni fajnie się sprawdzi.

wałki do masażu

Jak wybrać wałek?

Przede wszystkim wybór jest bezpośrednio związany z anatomią człowieka, który będzie go używał. Na początek można wybrać wałek miękki, gdy ktoś będzie dopiero poznawał techniki masażu i będzie potrzebował takiego przygotowania. Takim uniwersalnym wyborem dla większości osób będzie zazwyczaj wałek średniej twardości. Natomiast, wałki twarde nie są podatne na odkształcenie pod naciskiem i mocno rolują, dlatego polecane będą zaawansowanym osobom w technikach masażu.

Pozostałe aspekty przy wyborze rollera

W trakcie wyboru tego przedmiotu będzie trzeba jak wiadomo zwrócić uwagę na cenę. Warto wybrać średnią półkę cenową, by nie przepłacać ani nie wybrać taniego produktu niskiej jakości. Warto także sprawdzić markę. Znane i cenione na rynku firmy najczęściej będą miały do zaoferowania nieco lepsze wałki, co do jakości których nie powinno być zarzutów. Na jakość oczywiście wpływa materiał wykonania i ten aspekt przy wyborze koniecznie trzeba brać pod uwagę, by roller mógł nam odpowiednio długo służyć.

Biorąc pod uwagę te wszystkie kwestie można liczyć na to, że uda się wybrać odpowiedni roller do masowania.