5 lipca 2018 Udostępnij

Jaki basen z kulkami kupić?

Basen z piłkami to nie lada gratka dla dzieci i ich rodziców. W końcu każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i najszybciej.

Czy warto zdecydować się na basen z kulkami?

Dzieci często w czasie wizyty w supermarkecie korzystają ze specjalnych miejsc zabawy, w których umieszczone są kolorowe piłeczki w suchych basenach. Dziecko może tam skakać, przerzucać się i zanurzać do woli. Piłki są oczywiście wielokolorowe, co dzieci dodatkowo cieszy. Taka zabawa wpływa pozytywnie na cały rozwój fizyczny dziecka, gdyż rozluźnia ciało maluszka i poprawia jego motorykę.

Okazuje się, że taki basen można zrobić również u siebie w domu. Wystarczy zakupić basen i wypełnić go kolorowymi kulkami. To propozycja dla dzieci, które już stabilnie siedzą. Jednak i w takiej sytuacji dziecko należy nadzorować.

Jaki basen z kulkami wybrać?

Na pewno kluczową kwestią w tym przypadku jest rozmiar. Dziecko oczywiście lubi duże baseny, ale nie każdy ma tyle wolnego miejsca. Dostęp do basenu, poza tym powinien być możliwy z każdej strony, a liczba piłek nie może zakrywać dziecka w całości. Poza tym należy pamiętać, aby zakupu dokonać w sprawdzonym miejscu. Co ciekawe, na ogół ilość kulek znajdujących się w basenie nie jest duża. Rozwiązaniem jest ich osobne dokupienie. Tutaj ważne jest to, aby nie odkształcały się one pod wpływem dotyku.

basen z kulkami

Baseny dmuchane

To rozwiązanie najpopularniejsze, a zarazem najtańsze na rynku. Baseny tego typu w zasadzie nie różnią się niczym od tych, do których nalewa się wody. To więc rozwiązanie 2 w 1. Materiał takiego basenu jest jednak dość miękki i wymaga on częstego dopompowywania. Poza tym nie wolno siadać na jego krawędzi. Plusem jest z kolei łatwość czyszczenia.

Baseny suche

Tego rodzaju baseny są wykonane ze specjalnej pianki pokrytej materiałem. To produkty miłe w dotyku, które doskonale amortyzują upadki. Co więcej, ich obudowę można prać w pralce. Niestety takie baseny są trudne do czyszczenia. Stosunkowo wysoka jest również ich cena. W zależności od preferencji można zakupić basen prostokątny, kwadratowy czy okrągły.

Baseny niestandardowe

To baseny o nietypowych kształtach np. zamku czy auta. Często mają zamknięte dachy. Są wykonywane z pianki i materiału. Często posiadają okna, przez które rodzice mogą obserwować swoje pociechy. Tutaj cena jest jednak sporo wyższa. Wiele zależy od wielkości basenu.

Basen z kolorowymi kulkami to wspaniała alternatywa dla miejsc zabaw dla dzieci, gdzie godzina pobytu kosztuje kilkanaście złotych. w ten sposób można wspomóc rozwój dziecka, które poznaje lepiej otaczający go świat i swoje ciało, a rodzice mogą chwilę odpocząć. To też świetna forma spędzania swojego wolnego czasu razem z dzieckiem