21 czerwca 2018 Udostępnij

Jaka piłka nożna będzie najlepsza?

Piłka nożna to gra, która posiada olbrzymią liczbę fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że tak wiele osób pragnie posiadać dobrą piłkę również we własnym domu, żeby spędzać czas aktywnie i rozegrać z przyjaciółmi mecz, albo po prostu pobawić się z dziećmi.

Piłka do nogi jest również koniecznym sprzętem sportowym dla szkół – przecież dzieci oraz młodzież uwielbiają w nią grać. Jednak żeby skupiać się na samym meczu, a nie na niewygodzie odbijania, należy posiadać stosowny produkt – wygodny w grze, bezpieczny, solidny. Jak kupić piłkę nożną, żeby spełniła nasze oczekiwania? Na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Producent a cena

Oczywiście, wiele osób powie, że najlepsze piłki do gry w piłkę nożną to te sygnowane przeróżnymi certyfikatami, produkowane przez najlepszych na rynku producentów. Z pewnością odznaczają się one wieloma pozytywnymi cechami, jednak posiadają też jeden wielki minus – są bardzo drogie. Dlatego jeśli kogoś nie stać na taką drogą rzecz, nie powinien się przygnębiać – jest w stanie znaleźć coś wytrzymałego za o wiele mniejsze pieniądze, jeśli tylko dobrze poszuka. Piłki różnią się między sobą wieloma elementami, dlatego naprawdę jest w czym wybierać. Odmienna może być w nich na przykład metoda wykonania. Do wyboru jest szycie, klejenie, łączenie maszynowe czy zgrzewanie termiczne. Najmniej trwałe są oczywiście piłki klejone. Zgrzewanie termiczne jest zaś w tej chwili gwarancją najwyższej jakości.

piłka do nogi

Piłki nożne – rodzaje

Oprócz metody wykonania, piłki do nogi mogą się różnić od siebie po prostu wyglądem zewnętrznym – być matowe albo błyszczące, z ozdobami, albo bez nich, być przeznaczone do grania na naturalnej murawie, na hali, albo na asfalcie itp. Dzielimy je także ze względu na rozmiary, przy czym wyróżniamy aż 6 różnych typów:

  • seniorski (największy)
  • juniorski
  • typ pomiędzy juniorskim a dziecięcym
  • dziecięcy
  • futsal
  • kolekcjonerski (najmniejszy).

Jaką piłkę nożną wybrać?

Zdecydowanie najbardziej znaną marką jest Adidas. Rzeczywiście, firma ta produkuje świetne piłki do nogi, choć trzeba za nie sporo zapłacić. A im lepiej wyglądają, tym więcej. Inne, znane marki, które produkują dobre piłki nożne to Meteor, Puma czy Select. Jeśli chodzi o futsal, czyli piłkę przeznaczoną do rozgrywania meczu na terenie hali, są one mniejsze od tradycyjnych i nieco gorzej się odbijają od powierzchni. W efekcie jednak pozwalają na lepszą kontrolę nad piłka, co ma znaczenie dla osób początkujących. Jeśli więc ktoś dopiero rozpoczyna swoja przygodę z tym pięknym sportem, powinien zaopatrzyć się właśnie w tego rodzaju piłkę nożną. Im większe umiejętności, z tym lepszej kategorii możemy wybierać piłki. Najważniejsze jednak, żeby zapewniały odpowiednią wygodę i zabawę - dlatego dobrze, że dostępnych jest tak wiele ich rodzajów.