2 maja 2018 Udostępnij

Najlepsze ściskacze do dłoni

Ściskacze używane do ściskania oprócz być antystresowe, służą też jako rozładowanie napięcia w denerwującej sytuacji. Sportowcy cenią je także jako trening mięśni od łokcia w dół. Jakie ściskacze będą w takim razie najlepsze?

Co to jest ściskacz?

Ściskacze to mini przyrządy polepszające mięśnie rąk. Używa się je zależnie od budowy i trybu uprawianego sportu.

Kto powinien używać?

Zanim kupimy ściskacze, trzeba pomyśleć czy naprawdę są nam potrzebne, a nie stworzą kolejnego niepotrzebnego wydatku. Ten przyrząd świetnie pomaga w czasie rehabilitacji mięśni znajdujących się na nadgarstkach i dłoniach. Zwłaszcza gdy nie mogliśmy nimi ruszać albo trzeba je wzmocnić by powróciły do pierwotnego stanu. W takiej sytuacja sprawdzą się lżejsze ściskacze wymagające mniejszej siły. Następnym przykład wiąże się z poprzednim i polega na wzmocnieniu mięśni rąk. Sprawdzą się szczególnie u osób, które muszą mieć silne ręce na całej ich długości - np. wspinacze. Tutaj polecane są sprężynowe ściskacze i te zwykłe w kształcie piłeczek.

Skuteczność

Na ich skuteczność ma wpływ regularność korzystania z nich i rodzaju ściskacza. Antystresowa piłeczka, nawet jeśli byśmy chcieli, nie wzmocni mięśni, ale profesjonalny sprężynowy używany rzadko też nie.

ściskacze do dłoni

Różnice między ściskaczami

Na rynku jest dużo ściskaczy, ale który będzie najlepszy?

Wersja antystresowa, rekreacyjna ma formę piłeczki, ale zdarzają się czasem krążki itp.. Ich wygląd przywodzi na myśl dziecięcą zabawkę, ale tak naprawdę pomagają w rehabilitacji dłoni u małych osób. Profesjonalne i sprężynowe ściskacze występują w różnych formach i wielkościach. Używają je głównie sportowcy by wzmocnić mięśnie. Zwykle sprzedawane są w zestawach, ale możliwe jest ich pojedyncze nabycie.

Trening palców - są długie i posiadają po jednym przycisku na palec. Zaliczane dla ludzi wspinających się. Korzystając z nich można wytrenować nawet tylko jeden palec.

Kupujemy ściskacz

Jeśli zamierzamy kupić ściskacz do rąk, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na cenę. Nie warto wydać na niego fortuny, ponieważ stanowi on głównie gadżet. Koszt jednej sztuki to już parędziesiąt zł. Najtańsze będą ściskacze używane rekreacyjnie lub do odstresowania się. Ważny jest także producent. Znane marki dają większą gwarancję profesjonalnie wyprodukowanego ściskacza bez ryzyka natychmiastowego popsucia się. W następnej kolejności mamy opór - obojętnie czy jesteśmy słabi czy mocni, ściskacz musi być adekwatny do tego jak mocno możemy go ścisnąć. Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi czy ściskacz posiada opcję regulacji. Jeśli tak, może przydać się więcej niż jednej osobie, co będzie dodatkowo oszczędnością pieniędzy. Dodatki nie są obowiązkowe, ale dobre. Za przykład posłuży chociażby licznik, którym na bieżąco można kontrolować swe postępy.