19 czerwca 2018 Udostępnij

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

Hulajnogi elektryczne cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem, więc warto zainteresować się jakie propozycje znajdziemy na rynku. Jazda na hulajnodze to świetna zabawa i dodatkowo fajna alternatywa w stosunku do roweru czy deskorolki. Po hulajnogę sięgają i dzieci i dorośli, a w związku z jej popularnością mamy na rynku coraz to nowe rozwiązania. Wśród tych polecanych propozycji znajduje się oczywiście hulajnoga elektryczna.

Czy warto ją wybrać?

Jazda na tradycyjnej hulajnodze wymaga od nas wysiłku, zaś przy elektrycznej będzie łatwiej i polega ona głównie na utrzymywaniu odpowiedniej postawy, dlatego wiele osób zastanawia się czy ją wybrać. Napędzana jest elektrycznym silnikiem, jednoślad, który będzie pozwalał na wygodne poruszanie się po powierzchniach płaskich. Taka hulajnoga może być ciekawą alternatywą dla środków transportu, można udać się do pobliskiego sklepu, do szkoły czy do pracy.

Jaka będzie najlepsza?

Z roku na rok jest coraz więcej takich propozycji na rynku i każdy sprzęt ma swoje określone elementy wpływające na komfort jazdy. Aby wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną skupić się trzeba na kilku istotnych parametrach.

Sprzęt dla dzieci jest dopasowany do określonego wieku, ma zazwyczaj niewielką moc i oprócz tego będzie się tam również pojawiać informacja odnośnie tego jakie może być maksymalne obciążenie takiej hulajnogi.

Jeśli chodzi o hulajnogi dla dorosłych, to te modele są już bardziej rozbudowane, większe mogą mieć obciążenie nawet na poziomie około 100 kg.

Jeśli chodzi o te istotne aspekty musimy brać pod uwagę jeszcze następujące kwestie:

  • Moc silnika – im mocniejszy będzie silnik tym większy będzie również zasięg i szybciej będzie można się nią poruszać. Dla dorosłych silniki mogą mieć około 2000 W.
  • Koła – jeśli chodzi o dzieci polecane są hulajnogi z małymi kołami, ponieważ jazda na nich będzie nieco łatwiejsza. Osoba dorosła woli koła duże, które będzie również amortyzować nierówności. Jednak przy dużych kołach jazda będzie trudniejsza.
  • Maksymalne obciążenie – to jedna z najważniejszych spraw, gdy ktoś chce kupić taka hulajnogę. Trzeba bowiem sprawić czy w danym przypadku sprzęt będzie na tyle wytrzymały, by można było go wykorzystywać.
  • Prędkość maksymalna – przy tym również warto się zatrzymać. Jeśli chodzi o hulajnogi dla dzieci trzeba zdecydować się na sprzęt, który nie będzie miał za dużej prędkości jazdy, by sprzęt był dla najmłodszych odpowiednio bezpieczny. Dla osób dorosłych znajdą się również takie hulajnogi, które będą osiągały prędkość nawet do 40 km na godzinę.
  • Czas pracy na akumulatorze – to również ważna kwestia. Jak wiadomo taka hulajnoga musi pracować na baterii i koniecznie trzeba sprawdzić jaki będzie czas pracy na akumulatorze. Dzięki temu będzie można określić, czy wystarczy ona na te trasy, które będzie się chciało na hulajnodze pokonywać.

Jest sporo elementów, na które przy wyborze trzeba zwrócić uwagę, ale istotne będzie ich sprawdzenie, by zapewnić sobie komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowania.