9 lipca 2018 Udostępnij

Jaką hulajnogę do 100 zł kupić?

Jeżdżenie na hulajnodze urozmaica każdy spacer, ale także przyczynia się do rozwoju fizycznego naszego dziecka. Podczas wyboru konkretnego modelu, miejmy na uwadze, że jest to sprzęt sportowy, a nie zabawka. Jednak nawet w budżecie do 100 zł znajdziemy "perełki", trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu hulajnogi?

Poniżej wymieniamy kilka ważnych parametrów:

 • Certyfikat bezpieczeństwa - dobrej jakości hulajnoga zminimalizuje ryzyko powstania kontuzji. Posiadanie tylko stu złotowego banknotu nie powinno być wyznacznikiem niskiej jakości wykonania hulajnogi. Oczekujmy trwałego wykonania tylko z dobrej jakości materiałów, jak również dobrze dopasowanych części.
 • hulajnogi poniżej 100 zł​Dopasowanie sprzętu do wzrostu, wieku i wagi dziecka - najlepiej uwzględnić w tym wypadku zalecenia producenta. Zbyt duża hulajnoga nie będzie dawała swobody w poruszaniu się.
 • Sposób składania - jest to zawodny element, bowiem hulajnoga może się złożyć podczas użytkowania, niemniej dzięki niemu jest ona wygodniejsza w transporcie. Niektóre modele wyposażone są również w taśmę do noszenia na ramieniu.
 • Materiał - można wyróżnić hulajnogi metalowe, plastikowe i drewniane. Kupując drewnianą hulajnogę warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Hulajnogi plastikowe przeznaczone są dla młodszych dzieci, a aluminiowe produkuje się dla starszych dzieci.
 • Liczba kół - głównym kryterium wyboru hulajnóg jest liczba kół. Można wyróżnić hulajnogi trójkołowe albo dwukołowe. Hulajnogi trójkołowe sprawdzają się w przypadku małych dzieci, bowiem są lżejsze i bardziej stabilne. Hulajnogi dwukołowe są bardziej zwrotne i dużo szybsze, dlatego kupujmy je starszym dzieciom powyżej piątego roku życia. Niektóre hulajnogi drewniane mają cztery kółka. Są przeznaczone dla najmłodszych użytkowników.
 • Bardzo ważny jest także materiał, z którego wykonano kółka hulajnogi. Zwróćmy uwagę na podłoże, po którym będzie jeździć hulajnoga. Małe poliuretanowe koła sprawdzą się na chodnikach, jak również na asfaltowych drogach. Podczas jazdy po leśnych ścieżkach sprawdzą się znacznie większe kółka - najlepiej wybrać pompowane. Szerokie i pompowane koła to gwarancja znakomitej amortyzacji, niemniej jednak nie sprawdzą się na kamienistym podłożu, gdyż hulajnoga może złapać gumę. Twarde, specjalnie wyprofilowane i szerokie koła przeznaczone są do jazdy szybkiej po gładkich i cementowych placach. Nie można nimi jeździć po bruku.

Elementy dodatkowe, które musi posiadać hulajnoga:

 • możliwość regulacji wysokości kierownicy
 • hamulec – przeważnie umieszczany jest nad tylnym kółkiem
 • nakładki antypoślizgowe na podest
 • pianka, która pokrywa rączki
 • dość ciekawy model stanowi hulajnoga z płozami, dzięki czemu możemy ślizgać się po śniegu. Dlatego z hulajnogi można korzystać nie tylko latem, ale także zimą.