11 czerwca 2018 Udostępnij

Jaka hulajnoga dla dziecka?

Zastanawiasz się może, jak zmusić swoje dziecko do jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Obecnie coraz ciężej to zrobić, ponieważ dzieci wolą spędzać czas przed komputerem, lub telewizorem niż bawić się na zewnątrz. Aktywność fizyczna jest jednak bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka, a już zwłaszcza dziecka. w okresie, kiedy się rozwija, potrzebuje bardzo dużo ruchu, aby wszystkie mięśnie rozrastały się równomiernie, jednoczenie zapobiegając skrzywieniu kręgosłupa. Aby zainteresować malucha jakimkolwiek sportem należy zacząć od najprostszej rzeczy. Od hulajnogi. Jest to zabawka, którą lubi każde dziecko i z pewnością jej się nie oprze.

Jazda na hulajnodze – dlaczego warto zaproponować ją dziecku?

hulajnoga dla starszaka

Jazda na hulajnodze niesie za sobą wiele korzyści, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Przede wszystkim uczy zachowania równowagi i wpaja dobre nawyki przy odpowiednim układaniu stóp. Co więcej pobudza koordynację ruchową, co jest bardzo ważne w tak młodym wieku. Jest również metodą zapobiegania dziecięcej nadwagi, co stało się w ostatnich latach dość powszechnym schorzeniem. Dba też o jakże ważną kondycję u młodego człowieka. Jednak co wydałoby się nam najmniej ważne- bawi. Dzieci uwielbiają jeździć na hulajnodze. Daje im to poczucie swobody i pokazuje coś czego jeszcze nie znały.

W sprzedaży dostępne są hulajnogi dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. Najczęściej oznaczenia na tych zabawkach wskazują, że są one odpowiednie dla maluchów powyżej trzeciego roku życia, ale znajdą się też pojazdy dla młodszych dzieci. Warto zwrócić uwagę na dziecięcy design wybieranych urządzeń. Poszczególne modele mogą się różnić między sobą również i parametrami, które nie będą miały większego znaczenia dla komfortu jazdy.

Jaka hulajnoga dla 2 latka?

Tego rodzaju hulajnogi mają zazwyczaj trzy koła. Zapewnia to stabilność i zapobiega przewróceniom. W przypadku zakupu zabawki dla takiego dziecka należy dokładnie sprawdzić wysokość drążka, który powinien być o 30 cm niższy od malucha.

Jaka hulajnoga dla 3 latka?

W tym przypadku hulajnogi mają już zarówno 3, jak i 2 koła. Należy kierować się przede wszystkim umiejętnościami dziecka i jego koordynacją ruchową. Wiek odgrywa tutaj drugorzędną rolę. Nie można bowiem zapominać, że każde dziecko rozwija się w innym tempie.

Hulajnoga dla dzieci powyżej 4 lat

W przypadku czterolatków i dzieci starszych hulajnogi powinny już mieć dwa kółka. Wpłynie to pozytywnie na dalszy rozwój dziecka. Co więcej ma ono rozwinięte już wszystkie zdolności, które mogłyby być pomocne przy utrzymaniu równowagi. Starsze dzieci powinny posiadać hulajnogi z regulowaną wysokością drążka. W późniejszym wieku rośnie się dość szybko, a zapewne nie będziemy chcieli każdego lata wydawać pieniędzy na nowy pojazd.