7 czerwca 2018 Udostępnij

Basen ze stelażem - który wybrać?

Kiedy pogoda temu sprzyja, uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Wiele osób uwielbia też wodę, dlatego kiedy jest lato albo ciepła wiosna, umieszczają w swoim ogrodzie basen, napełniają go wodą i w ten sposób zażywać zabawy, albo odpoczywać wygodnie, taplając się w wodzie.

Nie każdego stać na ciągłe wyjazdy nad morze i nie wszyscy też mieszkają w jego pobliżu. Nie każdy może mieć stały basen przy domu, co skądinąd również wymaga sporego nakładu pracy, żeby stale utrzymać go w odpowiednim stanie. Dlatego zakupy przenośnych basenów są na porządku dziennym w wielu krajach – również i w Polsce. Warto także wiedzieć, że coraz popularniejsze stają się modele ze stelażem! Czym dokładnie one są i dlaczego tak wiele osób się nimi interesuje? Na jakie szczegóły zwracać uwagę, żeby nabyć najlepszy z dostępnych modeli – który posłuży swoim właścicielom przez długi czas?

Wytrzymałe baseny ze stelażem

Basen sam w sobie jest naprawdę świetnym pomysłem – pozwala spędzić miło wolne popołudnie, bawiąc się z dziećmi albo odpoczywając w gronie najbliższej rodziny. Nie tylko szybciej się opalimy, ale także zażyjemy ogromnego relaksu. Wszyscy uwielbiają spędzać czas nad wodą, a jeśli nie ma takiej możliwości, bo jeziora czy morze są daleko, można wprowadzić zbiornik wodny do swojego własnego ogródka! Baseny ze stelażem stają się coraz popularniejsze, ponieważ są najbardziej wytrzymałe. Metalowy stelaż zapewnia basenowi stabilność, a to istotne z punktu widzenia wygodnego wypoczynku wewnątrz. W związku z tym może także posiadać sporą powierzchnię, więc jeśli ktoś chce nabyć duży, głęboki basen, na pewno wybierze ten stelażowy. Nie oznacza to jednak, że taki typ nie posiada żadnych wad! Z pewnością tak czy owak musimy odpowiednio oczyścić powierzchnie pod nim, żeby nie został przedziurawiony na przykład czymś ostrym. Kolejna kwestia to zasada wchodzenia – do basenu stelażowego trudno jest wchodzić, więc trzeba nabyć jeszcze dodatkowe akcesoria do niego, jak na przykład drabinka.

akcesoria do basenu

Jakie akcesoria do basenu?

Wraz z basenem stelażowym musimy zakupić i takie akcesoria jak drabinka, środki zawierające chlor, a także zestaw czyszczący. Przede wszystkim zaś pompę oczyszczającą (dobrze jest wybrać model ze specjalnym otworem na nią). Taka pompa jest konieczna, jeśli chcemy mieć czystą wodę w środku. Raczej w trakcie zabawy nikt nie będzie pamiętał o wycieraniu stóp – a zatem bardzo szybko woda byłaby cała zabrudzona, mętna i nieprzyjemna. Jeśli zaś zamierzamy dłużej korzystać z basenu i na przykład nie chcemy kolejnego dnia wlewać wszystkiego i rozkładać od nowa, zaopatrzmy się również w specjalną nakładkę na basen – ochroni jego zawartość przed zabrudzeniami i owadami. Kolejnego dnia wystarczy ściągnąć nakładkę - i można wchodzić do wody!